Pagrindinė mūsų užduotis – atkurti ir palaikyti sveiką pėdų būklę. Medicininį pedikiūrą atlieka specialų išsilavinimą turintis specialistas, naudojantis profesionalią įrangą, įrankius ir kosmetikos priemones. Gydomasis pedikiūras skiriasi nuo pedikiūro, atliekamo grožio salonuose. Atliekant gydomąjį pedikiūrą labai svarbu suprasti ar tai padės išspręsti kilusią problemą, ar procedūra padės jūsų pėdoms ir nagams likti sveikiems ir nepažeistiems. Sergantiesiems lėtinėmis ligomis (diabetu, kraujagyslių ligomis, endokrininė sistemos sutrikimais ir kt.) ypač svarbi sveika pėdų oda ir nagai.
Onichokriptozė arba įaugęs nagas – tai ūmi nago plokštelės ir odos būklė, sukelianti odos uždegimą nago velenėliuose, paraudimą, pūliavimą. Dažniausiai onichokriptozė pažeidžia didžiuosius kojų pirštus, tačiau kartais problema atsiranda ir ant kitų kojų pirštų. Gydymas pradedamas nuo įaugusios nago dalies pašalinimo ir tęsiamas nago plokštelės tiesinimu parinkus tinkamiausias korekcines sistemas. Tai ilgas, bet neskausmingas procesas ir, jei laikomasi rekomendacijų, jis visada baigiasi sėkmingai.
Palmoplantarines karpas sukelia 1 ir 2 tipo žmogaus papilomos virusas. 1 tipo ŽPV pažeidžia tik pėdų padus, o 2 tipo ŽPV taip pat gali pasirodyti kaip karpos minkštesnėse odos paviršiaus vietose, pavyzdžiui, pirštuose. Dažnai virusas gali ilgai tūnoti žmogaus organizme. Dėl susilpnėjusios imuninės sistemos, streso ar hormonų veiklos jie gali pasireikšti skausmingomis papulėmis, kurios šiek tiek panašios į nuospaudas ir formuojasi tiesiog ant nuospaudų atsiradimo vietos.
Tai yra ilgalaikės ar nuolatinės odos trinties ar netinkamos avalynės spaudimo pasekmė. Taip pat dažnai pasireiškia žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, turintiems plokščiapėdystę, psoriazę, venų varikozę ir kitas pėdų patologijas. Nuospaudos gali atsirasti tarp pirštų, ant padikaulių ir įvairiose odos raukšlėse.